Jdi na obsah Jdi na menu
 


Selekce

22. 10. 2015

Autorka: Kiera Cassová

Počet stran: 288

Nakladatelství: COOBOO

Datum narození: 8. 9. 2014

Anotace

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Popis knihy

Kniha je určená pro všechny ženy a dívky, které mají rádi palác, krásné šaty a šperky no prostě bohatství. Příběh je takovou love story, takže romantika. Autorka Kiera Cassová má moc hezký styl psaní, příběh je takový jednoduchý, ale má jiskru. Jiskra je u knihy velmi důležitá. Do knihy vložila sympatické i méně sympatické postavy, takže si každá čtenářka může najít svojí hrdinku. Pro mě, stejně jako asi pro většinu holek je hrdinkou America, která podle mého je kamarádka do nepohody. Maxon se mi jeví jako příjemný mladý muž, který ví, co v životě chce. Ke všem dívkám je moc milý, a to se mi líbí. Myslím si, že lepší princ autorku napadnout nemohl. O takovém muži sní každá holka i když ví, že žádný princ na bílém koni pro ní nepřijede, ani nebude mít takové štěstí jako má America. Je až neuvěřitelné, jak si prostřednictvím soutěže změnila život. Získala tím nové životní zkušenosti. Mohla nosit šaty a šperky, jíst a pít v královské jídelně a podávat rozhovory. Stala se slavnou. Její rodina je na ní pyšná. America do Selekce jde na z donucení právě svojí rodiny, kteří na tom chtějí být s jídlem lépe než jsou teď.  Jak se America smíří s tím, že musí opustit svou lásku Aspena a tím, co jí Aspen udělal?

Hodnocení

Jako první musím zmínit nádhernou obálku, kterou tato kniha bezpochyby má. Je vidět, že si s knihou dala práci jak autorka, tak i nakladatelství. Kniha má pevnou vazbu, takže se při čtení nemusím bát, že by se nějak rozpadla nebo něco takového. Kiera píše čtivě, zajímavě a dobře.  Čím déle jsem četla, tím víc se mi kniha líbila. Série má určitě mnoho fanynek, protože Selekce měla být v první řadě triologie, ale plánují vydat ještě čtvrtý díl s názvem Dědictví. Knize lze vytknout snad jedině to, že je při tom, jak probíhají rozhovory  možná až moc popisná, ale chápu, že někomu to nevadí. Mě popis malinko vadil, ale chápu, že když autoři začínají novou sérii, musí trochu popsat prostředí, kde se odehrává děj. Naopak nemám ráda knihy, kde spisovatel přejde rovnou k akci ani nevím, kde se kniha odehrává, a kdo je kdo. Tady je všechno jasně patrné a to se mi líbí.

                                                                                         99,9%

                                                                      

 

                                                                         

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 4437
Měsíc: 106
Den: 2