Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rezistence

24. 10. 2015

Autor: Veronica Roth

Počet stran: 352

Nakladatelství: COOBOO

Datum vydání: 17. 9. 2012
 

Anotace:

Žádná volba není bez následků.
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?
 

Popis

Po krvavé ztrátě některých příslušníků frakce se hrdinové knihy musí vypořádat s poničenou, zemí, smutkem, ale někteří i s vlastní vinou. Zároveň však musí zabránit válce, jejíž hrozba každým dnem více a více roste. Tris se musí vypořádat s přívalem emocí. Musí proto řešit mnohdy nelehké životní situace, s jejíž řešením někteří nesouhlasí. Čtyřka se musí potýkat s tlakem, který na něho uvalila jeho matka a zároveň se bojí o svou přítelkyni Tris.

Jak to nakonec všechno skončí a zvládne Tris se Čtyřkou všechny problémy  tak, aby se neporušil jejich vztah?

 

Hodnocení:

V knize jsem se ani trochu nezmýlila, líbila se mi stejně jako Divergence. Musím říct, že sice v knize nebylo tolik boje jako v prvním díle, ale i tak jsem ráda, že jsem si jí přečetla, protože je napínavá, co se týká vztahů. Opět mě velice překvapila. Bylo tam docela dost zvratů, nad kterými sem se mnohdy musela na chvilku pozastavit. Jinak super kniha i film.

                                                                              100%

 

                                                                    Rezistence

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 4438
Měsíc: 107
Den: 3